ALFUN a.s.

ALFUN - 2014

V příštím roce budeme mít rekordní účast v běhu ve štafetách

Jak jste jistě mnozí zaregistrovali, běhání se stává stále častěji oblíbenou volnočasovou aktivitou mnoha zaměstnanců ALFUNu.

2015/12/04
Číst dál...

Cena svitku se po poklesu v České republice stabilizovala

Středa 4. 11. 2015

Metalexpert

Ceny svitků v České republice poklesly v listopadu o dalších 20 EUR/t, stabilizace je na nízké úrovni. Po poklesu se nákupní aktivita zvedla tak, že obchodní společnosti neočekávají další škrty v blízké budoucnosti.

2015/11/10
Číst dál...

DĚLENÍ VODNÍM PAPRSKEM

Parametry vodního paprsku FLOW
Řežeme materiály v tloušťkách od 0,1 mm až 250 mm a maximálním rozměru polotovaru u dělení 2D: 2000x6000 mm a u 3D: 1000x5000 mm. Provádíme 2D i 3D řezání s eliminací úkosů. U 3D provádíme řezy do 55 stupňů.

Princip dělení vodním paprskem
Podstatou dělení materiálů je obrušování děleného materiálu tlakem vodního paprsku. Tento proces je v podstatě stejný jako vodní eroze ale značně zrychlený a soustředěný do jednoho místa.
Řezání probíhá na CNC řízených stolech. Pracovní tlak vody se pohybuje v rozmezí 2000 - 6200 Bar. Tlakovým zdrojem jsou speciální vysokotlaká čerpadla, která se liší příkonem a průtokem vody. Paprsek vzniká v řezací hlavě zakončené řezací tryskou. Při zpracování měkkých materiálů se používá čistý vodní paprsek, pro ostatní případy je třeba použít abrazivní paprsek. Vhodnou abrazivní příměsí je přírodní olivín nebo přírodní granát – volba závisí na tvrdosti děleného materiálu.
Pohyb řezací hlavy a tedy i dráha řezu je řízena počítačem na základě předem sestaveného programu. Je možné tedy provést i ten tvarově nejnáročnější řez během jedné operace.

2015/10/23
Číst dál...

ALFUN na motokrosových závodech

Zaměstnanci ALFUNu a.s. si poměřili své síly na motokrosových závodech.

V sobotu 3. října 2015 se v Horním Městě na "Josefce" uskutečnil sedmý závod motokrosového seriálu s názvem "Moravské drapák 2015". Do závodu se přihlásilo celkem 109 jezdců, kteří startovali v sedmi následujících kategoriích: MX1, MX2, Veterán A, Veterán B, Profi, Děti a Pitbike. Z naší společnosti to byli : Jakub Zaprianov, Jaroslav Maňásek a Pavel Šašinka.

2015/10/22
Číst dál...

Nemohoucí Evropa

Je mi smutno, když vidím, jak neschopné alibisty, kteří nevidí dál, než na špičku vlastního nosu si „demokraticky“ volíme nejen do čela jednotlivých členských zemí EU, ale i do evropského parlamentu. Neschopnost a nemohoucnost napříč všemi členskými zeměmi se projevuje nejenom v řešení sociální a důchodové politiky, ale v poslední době čím dál více v oblasti tak nadmíru důležité, jako je zahraniční politika.

Kam se poděla ta suverénní Evropa, která byla příkladem prosperity, ekonomické a sociální stability, lídrem v oblasti inovací a nových technologií.

Ta dnešní, zmateně (ne)reaguje na dění okolního světa. Je smutné se dívat na to, jak evropská politická elita skrývá svou neschopnost za prázdné, nic neřešící návrhy. Jak zoufale čeká na další nápovědu od té veliké země mezi dvěma oceány, která se sama ustanovila do role celosvětového šiřitele demokracie a práva. Jakoukoli cestou.

S přiloženým článkem možná nebude každý úplně souhlasit. Ani já nesouhlasím se vším. Nicméně téma článku (jako dnes jedno z mnoha) je nelichotivým důkazem toho, v jak bezbranné pozici se Evropa díky své nerozhodnosti nachází.

Václav Jízdný

Plukovník Skácel: "Jsou to vetřelci, žádní uprchlíci!"

Tento muž vám na žvýkačkách ukáže, proč je přijímání uprchlíků zbytečné.

2015/08/28
Číst dál...

Na kole dětem 2015

10. etapa: Kopřivnice - Bruntál 128km

Letošní cyklotour zakončena rekordním příspěvkem od firem z Bruntálska

2015/07/14
Číst dál...

Půlmaraton Olomouc

20. června 2015 se uskutečnil další ročník Mattoni ½ Maratonu v Olomouci. Za naši společnost letos běželo 16 lidí (v loňském roce nás běželo 8).

Výsledky letošního ročníku jsou nad očekávání skvělé - když si představíte, že první štafetu, která skončila na krásném 16. místě ze 111, dělilo od bedny pouhých 7,5 minuty!

2015/07/09
Číst dál...

Den, kdy hliník, ocel, nerez ani měď nejsou tím nejdůležitějším

Třináctý červen 2015 byl jako stvořený pro pobyt venku. A tak není divu, že spousta zaměstnanců ALFUNu vzala své děti za ruku a společně si přišli užít již tradičně pořádaný Dětský den v prostorách společnosti ALFUN a.s. v Bruntále. Slib uvedený na plakátech, že se bude jednat o DEN PLNÝ HER, ZÁBAVY A DOBRÉHO JÍDLA, byl stoprocentně splněn. Dokazují to i přiložené fotografie...

Program byl opravdu bohatý a každé dítě i dospělý si v něm mohl najít své oblíbené aktivity a také vyzkoušet něco úplně nového. Na programu byla například pohádka od Pohádkové babičky pro ty nejmenší, do které se děti také samy aktivně zapojily, malování obličejů a líčení, výroba mýdel, nafukovací hrad, dětská autíčka, bungee trampolína, segway, simulátor formule a další. Stánky s jídlem a pitím byly obsluhovány již ostřílenými pořadateli, kteří se nenechají jen tak něčím zaskočit a kteří po celý den průběžně doplňovali svou nabídku nejrůznějších dobrot. A zábavnou show, kterou při tom dokázali předvádět, bychom směle také mohli prohlásit jako jednu z atrakcí Dětského dne cool.

2015/06/16
Číst dál...

STAINLESS 2015

Ve dnech 5. a 6. května 2015 proběhl na brněnském výstavišti v prostorách moderního pavilónu V. mezinárodní veletrh STAINLESS 2015.

Mezi 140 vystavovateli z 21 států jsme samozřejmě nemohli chybět ani my. V prostorách pavilónu náš stánek vynikal, a to nejen díky našim firemním barvám, ale také díky metalové hudbě, která doprovází prezentaci naší společnosti.

2015/05/21
Číst dál...

3.5.2015 - Volkswagen Maraton Praha

První květnovou neděli odstartoval již 21. ročník Volkswagen Maraton Praha.

Přes 10.000 běžců ze 79 zemí přijelo porovnat své síly a užít si jeden z nejpopulárnějších maratonů světa.

Společnost ALFUN a.s. opět nemohla chybět a již třetím rokem se postavila na start štafetového závodu na 42,195 km (10+10+10+12,195) se dvěma štafetami, tentokrát ve složení:

„ALFUN 1“ – Tomáš Hudeček, Marcel Daniel, Vladimír Brídzík, Vladimír Slaný

„ALFUN 2“ – Jakub Zaprianov, Petra Čtvrtlíková, Jan Polách, Jiří Šulák

2015/05/11
Číst dál...

V zajetí PORSCHE – ARKÁDY Pankrác – Praha

Od 9. do 29. dubna se Arkády proměnily v galerii luxusních sportovních vozů PORSCHE, které inspirují skutečné muže a okouzlují všechny dámy bez rozdílu. Je zcela jasné, že jsme na takovéto akci nemohli chybět!

Naše protiskluzové plechy zajistily ještě větší stabilitu těchto krásných vozů cool.

2015/04/24
Číst dál...

STAINLESS 2015 v Brně

Vážení zákazníci,

dovolujeme si Vás srdečně pozvat k návštěvě našeho stánku na Mezinárodním veletrhu korozivzdorných ocelí STAINLESS 2015. Tento veletrh se koná 5.-6.5.2015 v Brně.

Těšíme se na setkání s Vámi v hale V, stánek 35 b.

2015/04/20
Číst dál...

Online poptávkový formulář

Už jste si vyzkoušeli náš online poptávkový formulář?

Stačí rozkliknout HLINÍK, OCEL, NEREZ nebo MĚĎ na modré dlaždici a už se ocitnete ve formuláři, který se vás krok za krokem dotáže na vlastnosti materiálu, který požadujete. Takto můžete postupně vložit do poptávkového košíku více požadovaných sortimentů (plechy a pásy z hliníku, oceli, nerezi nebo mědi, hliníkové desky a pod.) a pak je jednou společnou zprávou odeslat na naše obchodní oddělení k vyřízení.

Pro poptávku na standardní hliníkové profily (ploché a 4HR tyče, trubky, jekly, apod.) můžete využít odkaz Rychlá poptávka hliníkových profilů zde, kde máte dokonce možnost zjistit, které konkrétní rozměry hliníkových profilů máme aktuálně na skladě.

2015/04/10
Číst dál...

Jak to vidí Soňa

Americký dolar stále posiluje a v těchto dnech dosahuje hranice 26 CZK/USD. Důvodů je celá řada, kromě dobré kondice americké ekonomiky mají na tento vývoj vliv centrální banky – ČNB, Fed a zprostředkovaně ECB.

Česká strana této mince je dána vývojem koruny vůči euru. Všichni dobře vědí, že ČNB brání koruně, aby neposílila pod hranici 27 CZK/EUR. Přesto je tato hranice již na dosah a můžeme tedy očekávat, že intervence proti české měně je nablízku.

2015/03/20
Číst dál...

Jak to vidí Michaela

Díky situaci na trhu došlo k dalšímu oslabení koruny nad rekordní hranici 28 CZK/EUR, kdy se kurz přehoupnul dokonce přes 28,4 CZK/EUR. Viníkem je nízká inflace v kombinaci s komentáři z centrální banky o možnosti opětovného oslabení koruny. V tuto chvíli se inflace pohybuje v okolí nuly; ke konci roku 2015 se očekává přiblížení k 1 %, což neodpovídá plánovaným 2 %. Tento inflační výsledek, navzdory inflačním cílům pana Singra, je do velké míry důsledkem padajících cen ropy.

2015/01/14
Číst dál...

EMPTY

KOSIK
loading