ALFUN a.s.

Jedinečný projekt – zápis do knihy rekordů

Jedinečný projekt – zápis do knihy rekordů

Ve dnech 14.-.16.6.2019 se konaly v Bruntále Dny města. Na programu sobotního dne byl také jedinečný pokus o zápis do knihy rekordů.

Místní nadšenec a automobilový závodník George Negru přestavěl svoji Škodu 100 na závodní speciál, se kterým jezdí závody do vrchu nebo sprinty na rovině. Pan Negru závodí od r. 2000, postupně auto procházelo menšími i většími úpravami. K zásadní změně došlo v r. 2012, kdy byla „Georgina“ přeříznuta ve všech směrech, za účelem být nejnižší škodovkou na světě. Přestavba byla dokončena po 6-ti letech a minulý rok vyjel George Negru na závodní dráhu.

Na konci roku oslovil agenturu Dobrý den z Pelhřimova, aby zorganizoval pokus o zápis, který se konal právě na Dnech města. Z agentury přijeli komisaři, kteří pečlivě měřili a vše nafotili. A skutečně se podařilo! Tato Škoda 100 Georgina GTR je „nejnižším závodním speciálem s uzavřenou karoserií“, na výšku měří 721 milimetrů. 

K uskutečnění tohoto snu jsme jako firma přispěli dodáním hliníkových plechů na celou karoserii tohoto závodního speciálu.georginageorginageorginageorginaEMPTY

KOSIK
loading