ALFUN a.s.

Unikátní projekt Bruntálu: Místní střední školy a firmy se spojily, aby zamezily odlivu mladých z regionu

Unikátní projekt Bruntálu: Místní střední školy a firmy se spojily, aby zamezily odlivu mladých z regionu

Bruntál spouští jedinečný projekt s názvem Společně za vizí budoucna. Jeho cílem je s pomocí zdejších firem zamezit odlivu mladých lidí z Bruntálska.

Projekt iniciovalo město Bruntál spolu se středními školami. Jeho hlavní náplní je nábor nových studentů na místní střední školy – Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál, Střední průmyslovou školu a Obchodní akademii Bruntál a Střední odbornou školu Bruntál. Primárním komunikačním sdělením je výzva žáků k podání přihlášky na jednu z těchto bruntálských středních škol.

Iniciativa má podobu intenzívní tříměsíční marketingové kampaně. Informace se k budoucím studentům a jejich rodičům dostanou prostřednictvím tištěných materiálů, ale také speciálně vytvořených webových stránek a videoklipu.

Náklady na kampaň přitom bezmála celé zaplatí firmy a podnikatelé z regionu. Pozitivní reakce přišla od naprosté většiny oslovených podnikatelských subjektů – dvanáct jich dalo dohromady částku 460 tisíc korun, zbytek do 500 tisíc korun celkových nákladů uhradí školy ze svých rozpočtů.

„Projekt je naprosto unikátní, nikdy dříve jsme žádný podobný nerealizovali. Poprvé, a pevně věřím, že nikoliv naposledy, se nám podařilo takto spojit místní střední školy a firmy v zájmu dosažení společného cíle: Nabídnout dětem získání vzdělání a uplatnění přímo zde. Nabídnout jim budoucnost zde, v regionu, kde vyrůstají, kde mají své rodiny a přátele,“ uvedl k projektu starosta Bruntálu Ing. Petr Rys, MBA.

Dalšími cíli kampaně budou propagace zaměstnavatelů v regionu a prezentace Bruntálu a okolí jako místa pro kvalitní život.


Zdroj:https://mubruntal.cz/unikatni-projekt-bruntalu-mistni-stredni-skoly-a-firmy-se-spojily-aby-zamezily-odlivu-mladych-z-regionu/d-970701/p1=83341EMPTY

KOSIK
loading