ALFUN a.s.

Co vám nabízíme

Co vám nabízíme

Společnost ALFUN a.s.

Společnost ALFUN byla založena v roce 1999 a její jméno vzniklo spojením písmen „AL“ (chemická značka hliníku) a anglického „FUN“ (zábava). Z mého jména je tedy jasně čitelný původní podnikatelský záměr - obchod s hliníkem a jeho slitinami.

         V prvních letech fungovala společnost ALFUN na Žlutém kopci v Bruntále. Ten ale brzy přestal vyhovovat požadavkům a smělým plánům do budoucna. Po několika stěhováních nakonec ALFUN v roce 2002 našel své sídlo na ulici Zahradní 40 v Bruntále, kde je doteď. Společnost se tak stala servisním centrem, čímž dokázala, že je schopná odborně růst a dosahovat skvělých výsledků.

            Díky novým větším prostorám se mohlo rozšířit také strojní vybavení - k příčné dělící lince přibyla pila na řezání hliníkových desek, malá dělící linka PSN a foliovací stroj na ochranu materiálu před poškozením. Sortiment byl díky tomu rozšířen o hliníkové profily, tyče a přířezy z hliníkových desek. Postupem času začala být pro tak mladou a dynamickou společnost Česká republika malá. Proto byla v červnu 2003 založena dceřiná společnost ALFUN SK s.r.o. v Seredi na Slovensku. O rok později byla otevřena pobočka v Praze a ALFUN tak pro své podnikání získal tři pevné body: Bruntál, Prahu a Sereď, odkud každý den vyjíždějí obchodní zástupci, aby se starali o zákazníky.

Následující roky byly věnovány rozšiřování servisního centra a zahájena první etapa výstavby nové haly a instalace nové příčné dělící linky CTL v sídle společnosti. A aby to bylo spravedlivé, pro Prahu a Sereď byly v roce 2008 postaveny zbrusu nové prostory. Krizi, která ochromila světovou ekonomiku, ALFUN ustál a následující dva roky nabíral síly pro další rozvoj servisního centra.

            V roce 2011 byla zahájena druhá etapa výstavby haly v Bruntále, v dceřince ALFUN SK se do provozu uvedla pila Mayer na řezání hliníkových desek a o rok později v Bruntále spuštěna nová podélná dělící linka BS. Protože pro takový rozvoj je potřeba velké zázemí, v roce 2013 přibývá nová pobočka v Českých Budějovicích, kde už rok nato řeže pila Schelling. Tím se ALFUN stává největším dodavatelem přířezů z hliníkových desek v České republice. I rok 2015 byl ve znamení investic. V plánu byla dostavba skladovací haly a nový regálový systém, instalace vodního paprsku a nové příčné dělící linky GEORG, výstavba skladu expedice a také nové administrativní budovy v Bruntále.

Dnes už je ALFUN opravdu velká společnost, zaměstnává 260 pracovníků v České republice a 35 na Slovensku. Má obchodní zastoupení v Maďarsku, Polsku i Rakousku. Pro zpracování široké nabídky materiálů a plánování je nezbytný vlastní interní systém myWAC a pro zvyšování kvality materiálů a služby zákazníkům ISO 9001:2000. ALFUN se tak za poměrně krátkou dobu stal synonymem stability a jistoty pro své zaměstnance a rovněž kvality a prvotřídního servisu pro své zákazníky.EMPTY

KOSIK
loading